Biały kolor w naszym domu

Biel to kolor bardzo specyficzny i jego obecnością w naszym domu należy bardzo umiejętnie sterować, by nie osiągnąć nieodpowiednich, zaskakujących rezultatów. W jaki sposób to robić? Co trzeba wiedzieć, by podejmować mądre decyzje?

Elementy dominujące w aranżacji

Każde pomieszczenie musi posiadać swój element dominujący. Bardzo często są to nowoczesne meble drewniane, bo zwłaszcza duże meble drewniane znakomicie sprawdzają się jako coś, co narzuci swój styl większemu pomieszczeniu.

W pomieszczeniach małych czasami problem jest wręcz odwrotny, ponieważ producent mebli drewnianych musi tworzyć specjalnie skromniejsze wersje swoich produktów, aby przez sam fakt pojawienia się w nim nie narzucały stylu całemu pomieszczeniu. Jasny element dominujący w aranżacji, zwłaszcza biały, wymusi na nas kolejne rozwiązania.

Gra światła w pomieszczeniu

Bardzo istotne jest także to, w jaki sposób światło będzie rozchodziło się w pomieszczeniu. Zazwyczaj meble białe rozjaśniają każdy dom i mieszkanie, bo po prostu odbija się od nich dużo światła i jest ono rozpraszane. Musimy brać ten element pod uwagę, ponieważ nie zawsze będziemy chcieli każde miejsce rozświetlać, a zastosowanie rozwiązań nawiązujących chociażby do stylu skandynawskiego nie zostawi nam wielu opcji.

Kontrast oraz współpraca

Stosowanie koloru białego musi być również połączone z analizą kontrastów. Biel kontrastuje z czernią i uzupełnia się z szarościami, ale nie możemy się ograniczać tylko do takich kolorów, ponieważ wnętrze stanie się bardzo sterylne. Musimy mu zaproponować dodatkowe elementy, dzięki którym będzie bardziej urozmaicone i smaczne.