Buty ochronne można dzielić na wiele sposobów. Najbardziej naturalnym podziałem jest ten, który wskazuje na modele męskie i kobiece, a także na buty robocze dostosowane do odpowiednich pór roku. Coraz częściej pojawia się jednak również podział na klasy. Jak zatem interpretować zapotrzebowanie na buty robocze S3? Czy należy ściśle go przestrzegać?
Specyfika butów roboczych S3
Buty S3 to obuwie, od którego oczekuje się naprawdę wiele. Powinny posiadać więc podnosek, który dobrze poradzi sobie z uderzeniami o sile 200J, wysokość wierzchu odpowiadającą normie i sam wierzch wykonany z tak zwanej dwoiny skórowej. Ta ostatnia może być zastąpiona przez inny materiał, nadal jednak konieczne jest przestrzeganie określonej przez normę wytrzymałości minimalnej. Od butów roboczych S3 oczekuje się także absorbcji energii w części piętowej i właściwości antyelektrostatycznych.
Nie można również zapominać o tym, że sama część piętowa powinna być zamknięta, a podeszwa – antypoślizgowa. Na tym lista cech charakteryzujących buty robocze S3 wcale się nie wyczerpuje. Kupujący muszą pamiętać o konieczności posiadania przez nie wodoodpornego wierzchu, półpodeszwy lub specjalnej wkładki odpornej na przebicie oraz podeszwy urzeźbionej.
Gdzie szukać obuwia roboczego S3?
Jeśli mielibyśmy wierzyć sprzedawcom, buty robocze S3 nie należą do rozwiązań trudnych w dostępie. Z powodzeniem można znaleźć je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że mamy do czynienia z wiarygodnym, sprawdzonym punktem sprzedaży. Mówimy o obuwiu noszonym w naprawdę trudnych warunkach. Lepiej więc nie ponosić niepotrzebnego ryzyka kupując rozwiązanie niepewne i narażając pracowników na uszczerbek na zdrowiu.