Jak działa depilacja laserowa?

Zabiegi laserowe Warszawa to w zdecydowanej większości procedury, które maja na celu usuniecie nadmiaru owłosienia. Coraz częściej stosuje się też laser do walki z bliznami, do wspierania regeneracji skóry, do usuwania naczynek i do wielu innych zadań, ale wciąż to depilacja Warszawa jest najpopularniejszą usługą. Co musimy o niej wiedzieć?

Depilacja jest bezpieczna

Depilacja laserowa Warszawa jest zabiegiem bezpiecznym. Nie zrobimy sobie nią krzywdy, ale może ona podrażniać skórę. Dlatego nie można depilować miejsc, na których są rany, oparzenia lub różnego rodzaju podrażnienia, na przykład świeże reakcje alergiczne. Bezpośrednio przed i po depilacji należy unikać kontaktu ze słońcem.

Zwłaszcza tym sztucznym w solariach. Należy też się spodziewać, że skóra zaraz po zabiegu może być lekko bolesna w dotyku lub dawać podobne objawy, jak po zbyt długim pobycie na słońcu. Takie problemy mijają jednak najczęściej w nie więcej niż 48 godzin.

Przygotowanie do zabiegu depilacji

Laseroterapia Warszawa nie wymaga specjalnego przygotowania poza powstrzymywaniem się od opalania przed zabiegiem. Bezpośrednio przed wykonywaniem laserowego usuwania owłosienia włosy są przycinane zazwyczaj do długości od 2 do 5 milimetrów, dzięki czemu są one w stanie bardzo efektywnie przyjmować energię lasera.

Laserowe usuwanie owłosienia ze strony osoby, która rozsiądzie się na fotelu, wymaga w zasadzie jedynie cierpliwości oraz odpowiedzenia na kilka pytań przed zabiegiem. Zdarza się bowiem, że niektóre osoby mają bardzo wysoką wrażliwość na działanie światła, w wyniku czego wykonywanie zabiegów laserem jest w ich przypadku bardzo silnie niewskazane.