Jakie choroby układu oddechowego wyróżniamy?

Człowiek jest zbudowany z wielu organów, które nie zawsze działają prawidłowo, dlatego aby zachować jak najlepsze zdrowie, należy się badać i chodzić na wizyty kontrolne do lekarzy specjalistów.

Oczywiście najczęściej odwiedzamy lekarza pierwszego kontaktu i to jemu zgłaszamy wszystkie wątpliwości dotyczące naszego zdrowia, lekarz ten może również wystawić skierowanie do kardiologia.

Kolejki na NFZ są długie, a jeżeli nasze dolegliwości są poważne, warto umówić się na wizytę do specjalisty, jakim jest kardiolog Poznań prywatnie. Najczęściej występującą dolegliwości w obrębie układu oddechowego jest ból w klatce piersiowej, a kardiolog Poznań po bliższym rozpoznaniu zleca pacjentowi podstawowe badanie EKG.

Co zrobić kiedy ból w klatce piersiowej się nasila?

Jeżeli ból w klatce piersiowej się nasila, warto skorzystać z najlepszych konsultacji lekarskich, albowiem może on być związany z zatorowością płucną bądź odmą opłucną. Takie choroby są trudne w leczeniu i tylko wykryte na początku mają możliwość całkowitego wyleczenia.

Udając się do specjalistycznego ośrodka jakim jest klinika kardiologii Poznań, możemy być spokojni o swoje zdrowie. Tutaj zostaną wykonane profesjonalne badania, a co za tym idzie zostaną wykluczone bądź potwierdzone podejrzenia lekarza internisty.

Dzieci także chorują na serce

Niestety dolegliwości związane z bólem w klatce piersiowej nie dotyczą jedynie osób dorosłych. Wiele dzieci także choruje na serce, a nawet rodzi się z wrodzoną wadą serca.

Dlatego kardiolog dziecięcy Poznań zawsze ma mnóstwo pracy, robi wszystko aby jak najszybciej zdiagnozować pacjenta oraz zastosować odpowiednie leczenie. Jeżeli zauważysz u siebie bądź u kogoś ze swojej rodziny jakiekolwiek dolegliwości sercowe, koniecznie umów się na wizytę do lekarza specjalisty.