Kawa dla znawców, czyli którą wybrać

Wiele osób dzień zaczyna od kawy. Ten czarny napój towarzyszy również w późniejszych godzinach, umilając nierzadko czas spędzony w pracy. Sięgając po kawę, warto wiedzieć, że jej gatunków jest całe mnóstwo. Zobaczmy co oferuje dobry producent kaw i co ma w swojej ofercie naprawdę dobra palarnia kawy.

Kawa 100% arabica i single origin

To jedna z tych kaw, z której będą zadowoleni wszyscy koneserzy. Jest to kawa, której źródło pochodzenia jest doskonale znane. Pochodzi z jednego zbioru, z konkretnej plantacji i jest kawą jednego gatunku. Kawa single origin to propozycja dla wszystkich, którzy lubią testować nowe smaki w poszukiwaniu kawy dla siebie idealnej.

Jeśli chodzi o różne rodzaje kawy, kawa 100% arabica bez wątpienia zasługuje na uwagę. Jest to kawa znacznie lepsza niż popularna robusta. Ma mniej goryczki, a jej aromat jest zdecydowanie bardziej intensywny. To kawa wysokiej jakości, którą oferuje niejedna palarnia kawy.

Interesująca kawa blend

Kawa blend to prawdziwa ciekawostka na rynku kawy. Jest to kawa składająca się z przynajmniej dwóch rodzajów, które pochodzą z innych regionów świata. Skomponowanie naprawdę dobrej mieszanki nie należy do prostych. Zajmują się tym wysokiej klasy specjaliści, przed którymi kawa nie kryje żadnych tajemnic.

Kawa to napój doskonale znany na całym świecie. Dobry producent kaw ma do zaoferowania wiele rodzajów kawy, co sprawia, że każdy jej miłośnik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kawa blend, kawa single origin czy kawa speciality bez wątpienia zasługują na uwagę każdego, kto bez kawy nie wyobraża sobie dnia.