Licówki kompozytowe: sposób na piękny uśmiech

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Niestety, natura nie zawsze jest dla nas łaskawa. Na szczęście współczesna stomatologia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Licówki kompozytowe to doskonały sposób na to, aby cieszyć się uśmiechem, którego nie trzeba się wstydzić.

Czym są licówki?

Licówki – w tym również licówki kompozytowe – to cienkie płytki, które stomatolog umieszcza na powierzchni zębów. Ich zadaniem jest ukrycie defektów estetycznych. Licówki kompozytowe doskonale ukrywają przebarwienia, brzydki kolor zębów, radzą sobie z ich nieodpowiednim kształtem. Można stosować je również wówczas, gdy zęby są zbyt małe. Stosowane obecnie licówki kompozytowe są niezwykle popularne, co jest wynikiem zalet, jakie posiadają.

Zalety licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe są stosunkowo tanie, co podkreśla zdecydowana większość pacjentów. Ich wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Aby je założyć, potrzebna jest najczęściej tylko jedna wizyta. Zabieg jest mało inwazyjny. Konieczne jest jedynie delikatne zeszlifowanie szkliwa, ale tylko jego wierzchniej warstwy. Jeśli stomatolog stwierdzi, że jest to niemożliwe, nie ma problemu, aby licówkę przytwierdzić, nie szlifując zęba. Zabieg nie boli, ale bardziej wrażliwym pacjentom można podać znieczulenie, zapewniając im komfort na najwyższym poziomie.

Współczesna stomatologia to szereg możliwości. Wspomniane licówki kompozytowe to tylko niewielki wycinek tego, na co dzisiaj zdecydować mogą się pacjenci. Wspomnieć wystarczy chociażby implanty zębowe. Aby znaleźć gabinet oferujący usługi w tym zakresie, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „stomatolog Katowice Tysiąclecia„.