Niezastąpiony element mocujący

Mocowanie i łączenie jest możliwe za pomocą specjalnych elementów mocujących. Zalicza się do nich kotwy do betonu. Są to niezwykle popularne elementy mocujące, które mają wiele zalet. Zobaczmy dlaczego warto wykorzystywać kotwy do betonu.

Na mocowanie czego pozwalają kotwy?

Kotwy do betonu to elementy mocujące, które pozwalają na mocowanie do betonowego podłoża elementów wykonanych między innymi z drewna, stali oraz aluminium. Dostępne obecnie kotwy do betonu dzieli się na kotwy mechaniczne oraz wklejane. Różnią się one wieloma elementami, między innymi szybkością montażu. Zarówno kotwy mechaniczne, jak i wklejane można stosować w przypadku betonu spękanego i niespękanego. Chętnie wykorzystywane są kotwy przykręcane.

Zalety kotew do betonu

Dostępne obecnie kotwy do betonu to zarówno kotwy stalowe, jak i kotwy metalowe. Jedne i drugie to niezwykle wytrzymałe elementy mocujące, które są powszechnie wykorzystywane. Mocowanie i łączenie za pomocą tych elementów jest szybkie i pozbawione niepotrzebnych problemów. Co ważne, kotwy do betonu – zarówno kotwy stalowe, jak i kotwy metalowe – pokryte są specjalną powłoką, która zapewnia im solidną ochronę przed wilgocią.

Dzięki temu kotwy do betonu nie pokrywają się rdzą. Stawiając na kotwy do betonu, można być pewnym, że szybko nie trzeba będzie wymieniać ich na nowe.Elementy mocujące, którymi są kotwy do betonu, wykorzystywane są obecnie powszechnie. Wynika to z ich trwałości i odporności na rdzę. Stawiając na kotwy do betonu, można wykorzystywać zarówno beton spękany, jak i niespękany.