Różne rodzaje kaw

Jednym z popularniejszych, a zarazem bardziej znanych napojów na świecie jest oczywiście kawa. Większość osób pijących kawę nie zastanawia się nad tym, jaka to dokładnie kawa. Tymczasem okazuje się, że dobry producent kaw ma naprawdę wiele do zaoferowania. Zobaczmy na co postawić, jeśli chcemy napić się naprawdę dobrej kawy.

Dobra kawa 100% arabica

Jednym z rodzajów kawy jest kawa 100% arabica, którą oferuje niejeden producent kaw. Cechą charakterystyczną takiej kawy jest bogaty aromat i smak pozbawiony goryczki. Pod tymi względami arabica jest zdecydowanie lepsza od robusty. To właśnie kawa 100% arabica jest najchętniej wybierana przez tych, którzy uważają się za prawdziwych koneserów kawy. Każda dobra palarnia kawy proponuje swoim klientom arabicę.

Kawa blend i single origin

Ciekawym rodzajem kawy, który również oferuje naprawdę dobra palarnia kawy jest kawa blend. Jest to mieszanka składająca się z dwóch bądź więcej kaw pochodzących z innych regionów. Taką mieszankę tworzy się po to, aby uzyskać wyjątkowy, a jednocześnie unikalny smak. Skomponowanie dobrej kawy blend wcale nie należy do prostych.

To kawa polecana dla wymagających. Kawa single origin pochodzi z jednego zbioru. Jest to kawa jednego gatunku, a miejsce uprawy, z którego pochodzi jest doskonale znane. To kawa, która zachwyca smakiem. Poleca się ją wszystkim szukającym wyjątkowego smaku.

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Kawa arabica, kawa speciality czy kawa blend to propozycje, które powinien znać każdy miłośników tego napoju.