Sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu mogą pojawić się z bardzo różnych powodów. Niezależnie jednak od przyczyny nie wyglądają dobrze. Warto więc zadbać o ich uzupełnienie. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę, które ma szereg zalet są implanty zębowe. Zobaczmy dlaczego to taki dobry wybór.

Wieloletnia trwałość

Implanty zębowe to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle trwałe. Decydując się na ich wszczepienie, można być pewnym, że nie będą wymagały wymiany przez minimum dziesięć lat. Co więcej, dostępne obecnie implanty służą właścicielom nawet przez trzydzieści lat. Nawet najlepiej wykonana proteza zębowa nie będzie tak długo pełnić swojej roli. Warto podkreślić, że wszczepiane obecnie implanty zębowe wykonywane są z materiałów doskonale akceptowanych przez nasze ciało. Nie ma więc ryzyka odrzucenia przeszczepu.

Komfort i wygoda użytkowania

Implanty zębowe to również najwyższy komfort użytkowania. Dobrze wykonane wyglądają tak, jak zęby naturalne. Można więc przestać wstydzić się własnego uśmiechu. Implantów się nie wyjmuje, tak jak ma to miejsce w przypadku protez. Z implantami żyje się tak, jak z własnymi zębami. Różnica polega na tym, że nie atakuje ich próchnica. Do tego dodać należy korzyści zdrowotne w postaci ograniczenia ryzyka zaników kostnych.

Współczesna stomatologia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Takie nowoczesne rozwiązania, jak implanty zębowe oraz licówki kompozytowe cieszą się coraz większą popularnością. Aby znaleźć dobrego stomatologa oferującego te usługi, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „stomatolog Katowice Tysiąclecia„.