Znane i cenione rodzaje kawy

Gdyby nie palarnia kawy, nie moglibyśmy każdego ranka rozkoszować się filiżanką pysznej i pełnej aromatu kawy. Naprawdę dobra palarnia kawy wypala kawy różnego rodzaju, dbając tym samym o to, aby każdy miłośnik tego czarnego napoju znalazł kawę odpowiednią dla siebie. Jakie rodzaje kawy oferuje dobra palarnia kawy?

Kawa single origin i 100% arabica

Dobry producent kaw ma w swojej ofercie między innymi kawę single origin. Okazuje się, że kawa single origin to jedna z propozycji odpowiednich dla prawdziwych koneserów. Jest to kawa, która pochodzi z konkretnej uprawy, jednego zbioru i jednego gatunku. Określenie jej pochodzenia nie stanowi więc najmniejszego problemu. Kawa single origin to dobry wybór dla osób, które lubią eksperymentować, smakować różne kawy i poznawać przy tym lokalne smaki.

To kawa doskonale znana wszystkim miłośnikom tego czarnego napoju. Uważana jest za zdecydowanie bardziej szlachetną niż robusta. Jest dużo mniej gorzka, ma bardziej zrównoważony smak, a jej aromat jest zdecydowanie intensywniejszy. Kawa 100% arabica przypadnie do gustu wszystkim ceniącym naprawdę dobrą kawę.

Z jakiej palarni najlepiej kupić kawę?

Kawa blend to kawa powstająca z przynajmniej dwóch gatunków kawy. Co jednak ważne, tworzeniem mieszanki zajmują się prawdziwi fachowcy. Wbrew obiegowej opinii nie jest bowiem zadanie proste. Dobra palarnia kawy oferująca kawę blend ma pracowników zajmujących się wyłącznie tym.

Kawa to napój doskonale znany w różnych zakątkach świata. Dobra palarnia kawy ma do zaoferowania swoim klientom naprawdę wiele. Kawa blend, kawa speciality czy kawa 100% arabica to jedynie niewielki wycinek tego, co proponuje dobry producent kaw.