Dlaczego pojawia się ból w klatce piersiowej?

Istnieje wiele powodów, w związku z którymi pojawia się ból w klatce piersiowej. Ich przyczynę może znaleźć jedynie wyspecjalizowany kardiolog Poznań prywatnie, gdzie zostaniemy dokładnie i szczegółowo przebadani, zostanie wykonany komplet badań, włącznie z badanie EKG, a lekarz kardiolog Poznań wystawi diagnozę i znajdzie przyczynę bólu w klatce piersiowej.

Większość dolegliwości w okolicach klatki piersiowej jest związana właśnie z chorobami serca. Mowa tutaj o chorobach układu sercowo-naczyniowego, do jakich zalicza się zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego czy kardiomiopatia przerostowa.

Ból w klatce piersiowej

Czasami gdy czujemy ból w klatce piersiowej, może to mieć związek z chorobami układu oddechowego, do jakich zalicza się zatorowość płucna, zapalenie płuc czy zapalenie opłucnej. Wybierając się do poradni specjalistycznej jaką jest klinika kardiologii Poznań, nie tylko odpowiednio zadbamy o swoje zdrowie, ale również zapewnimy sobie odpowiednie i szczegółowe badania.

Skarżąc się na ból w klatce piersiowej, nie musi być on związany bezpośrednio z przyczynami kardiologicznymi, jednak wizyta u kardiologa powinna być obowiązkowa.

Dzieci także chorują na serce

Tutaj trzeba podkreślić, że ból w klatce piersiowej i problemy z sercem to nie tylko dolegliwości dorosłych. Dzieci również chorują na serce, a każde niepokojące objawy należy monitorować.

Dlatego jeżeli zauważysz, że twoje dziecko uskarża się na bóle w okolicy serce czy klatki piersiowej, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, jakim jest kardiolog dziecięcy Poznań. To on wyda prawidłową diagnozę i zajmie się profesjonalnym leczeniem w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.