Jak poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu?

Problemem dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn bez względu na wiek jest uzależnienie od alkoholu. W zdecydowanej większości przypadków samodzielne uporanie się z nim jest niemożliwe. Niezbędne jest profesjonalne wsparcie, które oferuje między innymi prywatny ośrodek odwykowy. Jedną z metod leczenia jest wszycie Esperalu Warszawa.

Esperal, czyli co?

Esperal Warszawa to preparat, który traktowany jest jako wsparcie tradycyjnego leczenia uzależnienia od alkoholu. Wszycie Esperalu Warszawa stosować można tylko u tych pacjentów, którzy współpracują podczas leczenia i są uczestnikami psychoterapii leczenia uzależnień. Wszywka alkoholowa Warszawa nigdy nie jest traktowana jako niezależne leczenie. Esperal Warszawa implantuje się w skórę.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zaszycia alkoholowe Warszawa – wbrew obiegowej opinii – nadal są dość chętnie stosowane. Leczenie alkoholizmu Warszawa połączone ze stosowaniem wszywki daje zdecydowanie lepsze efekty. Wszycie Esperalu Warszawa jest prostym zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg trwa zaledwie kilku minut. W jego trakcie lekarz umieszcza Esperal Warszawa w mięśniu na głębokości od sześciu do siedmiu centymetrów, a następnie zakłada szwy, które zdejmowane są po maksymalnie dziesięciu dniach. Prywatny ośrodek odwykowy oferuje takie zabiegi stacjonarnie, jak i w domu pacjenta, co jest naprawdę wygodne.

Wszywka alkoholowa Warszawa to propozycja dla wszystkich chcących pokonać chorobę alkoholową. Warto pamiętać, że uzależnienie od alkoholu – jeśli nie będzie leczone – może ostatecznie doprowadzić nawet do śmierci.