Jak wybrać kask na motocykl i tego nie żałować?

Osoby zainteresowane kryteriami, jakie należy brać pod uwagę wybierając kaski moto nie zastanawiają się już nad tym, czy Internet jest dobrym miejscem na zakup akcesoriów motocyklowych. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kask motocyklowy kupiony przez Internet może być tak samo solidny, jak ten, który czeka na nie w sklepie stacjonarnym. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kwestie związane z zakupem są tak samo jasne i zrozumiałe. Jednym z dylematów, które nadal wymagają starannego omówienia jest ten, który wiąże się z samym doborem kasku. Gdy wybiera się pierwszy model, można mieć przecież spore trudności choćby ze wskazaniem właściwego rozmiaru.

Wybór kasku – od czego zacząć?

Jeszcze zanim zaczniemy się zastanawiać, która z firm oferujących kask na motocykl jest w największym stopniu warta naszego zaufania, musimy zastanowić się nad tym, który rozmiar kasku będzie najlepszy. Co ciekawe, jedna z najważniejszych zasad jest łatwa do przyswojenia. Zakłada, że kask, który jest dobrany prawidłowo, nie może wchodzić swobodnie, ale powinien stawiać lekki opór, gdy go zakładamy. Co więcej, już po jego założeniu powinien przylegać do głowy uciskając policzki, choć bez ocierania się o nos i brodę. Jeśli kask do motoru uciska skronie lub czubek głowy, warto przetestować model nieco większy.

Wygoda i jej znaczenie

Gdy wiemy już, jaki rozmiar kasku jest odpowiedni dla nas, powinniśmy zatroszczyć się również o wygodę. Nie możemy przecież zapomnieć, że będziemy korzystać z kasku przez długie godziny. Jeśli jego noszenie będzie nas męczyć, sama radość z jazdy motocyklem również może ulec obniżeniu. Na komfort kasku wpływa nie tylko dopasowanie go do stylu jazdy, jaki preferujemy. Producenci wprowadzają dodatkowe rozwiązania podnoszące naszą wygodę. Warto zastanowić się więc choćby nad kaskiem z wyściółką oraz podkładkami, które można bez przeszkód prać.