Powszechnie występujące schorzenie ortopedyczne

Dość powszechnym schorzeniem ortopedycznym są haluksy. Mogą one wystąpić już w młodym wieku, choć jest to choroba osób po pięćdziesiątce, częściej borykają się z tym schorzeniem kobiety, niż mężczyźni, dla wszystkich jest jednakowo groźna i nieprzyjemna. Jeżeli zauważymy na stopach jakiekolwiek zmiany, warto zacząć dbać o stopy właściwie, albowiem nieleczone haluksy utrudniają normalne chodzenie.

Wyposaż się w ortezy na haluksy

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać, jeżeli zauważymy u siebie problemy z wystającą kością w jednej bądź w obu stopach, jest wizyta w fachowym sklepie, jakim jest sklep ortopedyczny. Tam kupimy najlepsze ortezy stopy, dopasowane do rozmiaru oraz zaawansowania schorzenia. Orteza na haluksy to nic innego jak nakładka wzmacniająca, opaska uciskowa bądź mini orteza na haluksy blokująca, a wszystkie one mają za zadanie usztywnić nogę, zabezpieczyć wystającą kość w bucie oraz zmniejszyć ciążący nam ból.

Poszukaj sklepu rehabilitacyjnego

Na pewno w twoim mieście znajduje się dobrze wyposażony sklep rehabilitacyjny, możesz również skorzystać z oferty online, orteza na haluksy dostępna w sklepie ortopedycznym w sieci także posiada wszystkie niezbędne atesty, możesz ją kupić bez wychodzenia z domu. Warto wcześniej zadbać o swoje stopy, chodzić jak najczęściej w płaskim obuwiu, a powstałe zmiany leczyć za pomocą ortezy, maści przeciwbólowych oraz odpowiednich opasek.

Haluksy są wyjątkowo nieprzyjemnym schorzeniem ortopedycznym, wymagającym w zaawansowanym stanie operacji usunięcia wystającej kości, aby do tego nie dopuścić, trzeba już od początku stosować ortezy i dbać o odpowiednią przestrzeń stopy w bucie.