Poznaj mniej typowe kaski motocyklowe

Choć to kaski integralne uchodzą za najbardziej popularne kaski moto, wybierając pierwszy kask na motocykl dobrze jest zainteresować się także innymi ich rodzajami. Nie ma rozwiązania uniwersalnie najlepszego, tylko znajomość oferty przodujących producentów może więc pomóc nam w znalezieniu najlepszego dla nas rozwiązania.

Kaski szczękowe i ich specyfika

Jeśli nie mamy w planie ani przesadnie szybkiej jazdy, ani trenowania do zawodów, jest całkiem prawdopodobne, że to szczękowy kask do motoru będzie tym, który w największym stopniu przypadnie nam do gustu. Pozwala on na odsłonienie twarzy bez konieczności jego ściągania, jest więc rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym.

Nie jest też tak drogi, jak kask integralny, co z pewnością ucieszy osoby, które dopiero zaczynając przygodę z motocyklami muszą liczyć się z koniecznością ponoszenia szeregu innych kosztów. Minusem kasków szczękowych może być ich waga spowodowana koniecznością wprowadzenia dodatkowego mechanizmu podnoszenia szczęki. Warto też pamiętać, że nie jest to kask motocyklowy zapewniający maksimum ochrony.

Dla kogo kaski enduro?

A co z motocyklistami, których co jakiś czas kusi, aby choć na moment zjechać z szosy? Okazuje się, że również oni mają szansę na znalezienie czegoś dla siebie. Kaski enduro, bo właśnie o nich mowa, zwracają na siebie uwagę nie tylko ze względu na swoją lekkość. Jednym z ich znaków rozpoznawczych jest również obecność specjalnego daszka ? idealnej ochrony nie tylko przed słońcem, ale również przed gałęziami i kamieniami, których nie brakuje na bardziej wymagającej trasie. Także szczęka kasków tego typu zasługuje na uwagę. Jest nie tylko wyraźnie wysunięta, ale i wzmocniona. Niestety, są to kaski dość głośne, co może się dawać we znaki podczas pokonywania długich tras.