Biel mebli w praktyce

Meble białe to meble bardzo specyficzne. Kolor biały w ogóle jest czymś na pewno bardzo ciekawym i obiecującym, ale trzeba mieć na uwadze, że biel potrafi żyć swoim własnym życiem.

Co trzeba wiedzieć o bieli?

W pierwszej kolejności musimy zrozumieć, że producent mebli drewnianych nie narzuca nam żadnej konkretnej aranżacji. Daje nam narzędzia, z których możemy skorzystać w dowolny sposób. Wolność to wspaniała rzecz, ale jest ona połączona z wyzwaniami.

W przypadku, kiedy stawiamy na meble drewniane koloru białego, musimy rozumieć, że jest to coś mocno nietypowego. Naturalne drewno nigdy bowiem nie jest białe, a biel sama w sobie jest kolorem nietypowym w przyrodzie. Pojawia się zawsze z jakiegoś powodu.

Rozświetlanie całego domu

Nowoczesne meble drewniane w białym kolorze często wybiera się po to, by rozjaśnić pomieszczenie. Wspaniale sprawdza się to zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach i nie powinno dziwić, że pierwsi na to wpadli Skandynawowie. Im bardziej gładkie będą nasze meble i im ich bryły będą bardziej foremne, tym więcej światła będzie się od nich odbijało i rozjaśniało resztę pomieszczenia. Jest to efekt radosny i pozytywny, ale może przerodzić się w sterylność pomieszczenia.

Walka z problemem sterylności

Sterylne wnętrze nie jest zazwyczaj dobrym rozwiązaniem. Kuchnia czy łazienka to oczywiście królestwa czystości, więc tam można na nie postawić. Ale w innych miejscach lepiej jest od razu pomyśleć o jakimś przełamaniu dla bieli. Może to być stonowanie koloru i wybranie szarości zamiast bieli, może to być zastosowanie faktury lub też dołożenie kolejnego elementu do aranżacji.