Jak wybrać odpowiednią ortezę?

Haluks to potoczne i niestety bardzo uprzykrzające życie schorzenie ortopedyczne, które objawia się upośledzeniem stawu śródstopia umiejscowionego pomiędzy pierwszym palcem stopy a śródstopiem. Określa się go mianem palucha koślawego, co wiąże się z tym, iż zmieniony chorobowo duży palec jest nienaturalnie przechylony w stronę pozostałych palców. Jest to nie tylko bardzo niewygodne, ale także bywa bolesne. Dlatego też warto walczyć z tym schorzeniem.

W jaki sposób można to robić? Warta zainteresowania jest orteza na haluksy, która pomaga rozwiązać bolesny problem. A ponieważ aparaty korygujące haluksy posiada niemal każdy sklep ortopedyczny, to każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Po pierwsze – skuteczność

Każda osoba borykająca się z problemem koślawego palucha powinna zdecydować się na odpowiednie ortezy. Stopy mogą w nich zostać niemal całkowicie skorygowane. Jednak aby tak się stało, to orteza na haluksy musi być skuteczna. Dlatego też przed jej zakupem warto poradzić się lekarza lub farmaceuty, który na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Równie przydane są opinie innych użytkowników, które można znaleźć na różnorodnych forach i dyskusjach internetowych. 

Po drugie – wygoda

Każdy sklep rehabilitacyjny posiada w swojej ofercie różne rodzaje ortez na haluksy. Decydując się na jedną z nich warto wybrać tą, która jest wygodna. Dlaczego jest to tak istotne? Po pierwsze ważny jest komfort użytkowania – tym bardziej, iż ortezę nosi się od kilku do nawet kilkunastu godzin na dobę. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, iż tylko wygodne ortezy eliminują dyskomfort oraz ból, a tym samym – przyczyniają się do rozwiązania problemu.

Orteza na haluksy to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się tego bolesnego problemu. Przy jej zakupie trzeba zwracać uwagę na jakość i wygodę. Dlatego też warto kupować je w sprawdzonych i profesjonalnych sklepach ortopedycznych.