Podstawowe zalety szkoleń

Szkolenia dla firm cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż kompetentna i dobrze wyedukowana kadra to gwarancja rozwoju firmy i osiągnięcia przez nią przewagi konkurencyjnej. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na różnorodne szkolenia dla pracowników, które mają podnieść ich wiedzę i kompetencje zawodowe – i to w różnorodnej formie. Coraz popularniejsze stają się szkolenia pracowników na różnych platformach edukacyjnych, które oferują wiele praktycznych funkcjonalności. Wśród nich warto wymienić te najważniejsze.

Gotowe szkolenia z wielu dziedzin

Platforma e-learningowa wyróżnia się między innymi tym, iż oferuje bardzo wiele gotowych szkoleń – i to z wielu dziedzin. Gotowe moduły szkoleniowe pozwalają poszerzać wiedzę pracowników w najbardziej niezbędnych dziedzinach – takich jak sprzedaż, marketing, zarządzanie, bezpieczeństwo danych, RODO, administracja czy aplikacje komputerowe.

Dodatkowo na platformie szkoleniowej nie brakuje kursów z szeroko pojętego rozwoju osobistego, które pozwalają wykształcić i podnieść tak zwane kompetencje miękkie (tak bardzo istotne na współczesnym rynku pracy). I co ważne – platforma do szkoleń regularnie dodaje nowe szkolenia i kursy, co pozwala na jeszcze większe poszerzanie kompetencji pracowników. 

Tworzenie materiałów szkoleniowych

Platforma e-learningowa – oprócz gotowych modułów szkoleniowych – umożliwia też tworzenie indywidualnych materiałów szkoleniowych. Owe materiały mogą dotyczyć wiedzy ogólnej, jak i też tej odnoszącej się do konkretnej firmy. Ale to nie wszystko. Platforma szkoleniowa pozwala też na tworzenie testów bądź ankiet, które z jednej strony sprawdzają wiedzę pracowników, a z drugiej – są swego rodzaju informacjami zwrotnymi.

Co jeszcze oferuje platforma szkoleniowa? Pozwala zarządzać wiedzą i kompetencjami kadry pracowniczej oraz umożliwia tworzenie ścieżek rozwoju. Dodatkowo firma korzystająca z takiego narzędzia może liczyć na wsparcie merytoryczne i techniczne. Dzięki temu szkolenia pracowników są łatwe, szybkie i bardzo efektywne.