Większe rozmiary na wieczór

Sukienki plus size najczęściej związane są z tak zwaną modą casualową, czyli z ubiorem na co dzień, który jest lekki, ładny i przewiewny. Nie wymagamy od niego przesadnej elegancji, ale co zrobić w sytuacjach, kiedy taka elegancja jak najbardziej by się przydała? Mamy jakieś spotkanie wieczorem, trzeba się ładnie ubrać i co teraz? Nie trzeba panikować. Do wyboru mamy naprawdę wiele bardzo dobrych propozycji.

Rozkloszowanie – tak, ale z umiarem

Sukienki dla puszystych są często dość mocno rozkloszowane, co ma zapewniać im zwiewność i lekkość formy, ale jest to pewne ryzyko, ponieważ mogą poszerzać sylwetkę. A tego zdecydowanie nie chcemy. Dlatego sukienki duże rozmiary powinny paradoksalnie łączyć z raczej węższymi fasonami, które nie mają naturalnie prawa opinać ciała, ale nie powinny być też luźne. Trzeba szukać czegoś pomiędzy wiosennym popołudniem na łące i typowym stylem ołówkowym, najlepiej jeszcze z jakimś dodatkiem, który mógłby przesłaniać ewentualne niedoskonałości.

Delikatne motywy kwiatowe są w cenie

Sukienki XXL to także często motywy związane z naturą, głównie z kwiatami. To rozwiązanie jak najbardziej będzie pasować do eleganckiego spotkania wieczorem. Zadbać należy tylko o kolorystykę, ponieważ to ona tak naprawdę będzie decydowała o tym, czy nasz ubiór będzie uchodził za elegancki, czy raczej nie będzie mógł liczyć na takie określenie.

Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie, stawiać należy na ubrania raczej trochę ciemniejsze niż jaśniejsze. To zresztą znakomicie wpisuje się w trendy związane z większymi rozmiarami. Moda dla osób puszystych zdecydowanie bardziej będzie nam polecała ciemniejsze barwy niż te, które by bardzo świeciły.